Reiki a Já

Reiki a Já

První Reiki naladění jsem dostala v roce 2001 v Praze a od té doby Reiki intenzivně praktikuji. V roce 2006 jsem získala Mistrovské/učitelské zasvěcení v jiné škole/tradici ve Francii a stala jsem se Reiki Mistryní. Moji studenti mají možnost se učit z obou tradic (v jejich vlastním jazyce) a zkombinovat, co je pro ně nejlepší. Co se týká léčivého sezení, nejsou  jazykové schopnosti zas tak moc potřeba.

 O čem to všechno je?

 Reiki (Rei-vesmírný, všemohoucí, všudypřítomný, Ki-energie) je systém léčení, který pochází z Japonska, Mikao Usui je jeho zakladatel. Reiki cestovalo přes U.S.A do Evropy a zpět do Japonska, kde se znovu napojilo na své původní kořeny. Jsou pravděpodobně stovky různých škol, které vyučují různé techniky. Je několik interpretací Mikao Usuiho 5-ti zásad a různé sestavy pozic rukou. Rozdílnosti jsou především výsledkem kulturních odlišností společností, kterými poselství Reiki procházelo. Všechny školy mají společné:

 -Naladění

-5 zásad zdravého a šťastného bytí (více méně jsou stejné v překladech/interpretacích)

-Symboly (mají stejné významy, symboly psané rukou se navzájem odlišují na základě rukopisu různých mistrů)

Učení Mika Usuiho bylo předáváno pouze mluvenou formou. Cílem bylo duchovní uvědomění a zlepšení zdraví bylo považováno za vedlejší účinek. Západní společnost, preferující materiálno, dává přednost zlepšení fyzického zdraví, a ovšem také oceňuje emocionální pohodu.

 Co to dělá?

 Vše je to o vibracích a rezonanci. Ostatní mohou vnímat náš tlukot srdce na vzdálenost čtyř metrů. Hned jak vstoupíte do místnosti, poznáte, že je v ní někdo šťastný nebo smutný. Jsme v bazénu plném vibrací, které si neustále vyměňujeme. Léčivé energie rezonují a vibrují s každým orgánem vašeho těla a každou myšlenkou vytvořenou ve vaší hlavě a tím znovu navozují původní rovnováhu.

Naše fyzické tělo je naprogramováno na samo-léčení. Chceme se cítit dobře a být zdraví a to samé přejeme všem, jež milujeme. Nemoc je často fyzický projev mentálního a emocionálního nepokoje v nás samých. Prostředí a výživa buď významně podporují naše schopnosti samo-léčení, nebo jim zabraňují se rozvinout.

Reiki je energie Bezpodmínečné Lásky, jejíž působení probíhá bez fyzických omezení. Účel této speciální energie nemůže být žádným způsobem nijak změněn. Může být odmítnuta příjemcem z jeho vlastní vůle a tím nijak nezapůsobí.  Funguje bez ohledu na náš věk nebo naše vyznání, naše přesvědčení nebo další sociální nebo osobní omezení. Kdokoliv může být naladěn a dávat nebo dostávat léčení.

Reiki je úsměv, který může kdokoliv komukoliv dát.

 Jak sezení vypadá?

 Nejjednodušší léčící sezení, jaké můžete zažít. Oblečení máte na sobě, ležíte uvolnění na masážním stole. Nechávám mnou Reiki procházet, a při tom se lehce dotýkám rukama vašeho těla a vy si jen tento zážitek užíváte. Někteří cítí brnění a teplo, někteří začnou cítit na chvíli emoce, někteří se cítí šťastně a lehce, ale všichni se shodují v tom, že přijímání Reiki je velmi uvolňující. Je to velmi jemné léčení.

V rámci léčby nabízím 4 sezení během týdne.

 Jak to mohu sám/samotná dělat?

 Vaše celá bytost, její pocity, emoce, myšlenky, vzpomínky a její fyzické tělo je zharmonizováno touto léčivou energií procesem naladění. Můžete ji potom používat pro svůj vlastní užitek a také pomoci ostatním stejným způsobem. Můžete předávat léčení použitím rukou (jednoduché pozice rukou na oblečení a/nebo napříč časem a prostorem); jednoznačný záměr pomoci mu dodává extra sílu navíc.

Co dalšího?

 Od svých mladých let jsem trpěla různými zdravotními problémy. V době, kdy jsem se od kamarádky dozvěděla o Reiki, jsem se už skoro nemohla starat o své tři děti, protože jsem byla často upoutaná na lůžko. Pár týdnů po naladění mé potíže začaly zmizet. Dávala jsem Reiki denně svým dětem, partnerovi, svým sousedům, příbuzným, kamarádům a sama sobě. K mému překvapení jsem mohla začít znovu pracovat a radovat se ze života. Moje máma, která měla již vybraný termín na operaci kyčelního kloubu poškozeného artritidou, se nemusela do nemocnice nikdy vrátit. Bolest zmizela a pohyblivost jejího kloubu se vrátila do normálu. Kromě mnoha jiných věcí jsem Reiki také úspěšně použila ke snížení “fantómové bolesti” po amputaci končetiny.

Jako matka, doporučila bych Reiki každé mámě, aby mohla prostě pomoci svým dětem s těmi každodenními rýmami, chřipkami, kašlem, modřinami, bolestí zubů, ekzémy a emocionálními potížemi. Děti jednají instinktivně, takže se můžete na jejich zpětnou vazbu vždy spolehnout. Milují ten léčivý, láskyplný kontakt a i jejich kamarádi to chtějí vyzkoušet. S vašimi dětmi trávíte užitečný čas, když si povídáte a sdílíte lásku a necháte ji volně proudit. Tím méně podmínek se ve vašem vztahu vytváříte.

Zkušenosti lidí, kteří byli do Reiki naladění, se liší od člověka ke člověku. Naladění vytváří změnu ve vývoji lidské bytosti. Pro některé je změna hluboká, někteří to v půlce vzdají, další pokračují a přivítají výzvu a radost z vlastního léčení. Duše/vyšší já vystupuje do popředí a požaduje svobodu, aby rozkvetla do svého účelu, o kterém každý z nás přemýšlí. Používáním Reiki v každodenním životě můžete najít svoje odpovědi a vaši cestu zpět k sobě, překonat těžkosti a naučit se své lekce a mít po cestě také ještě nějakou legraci. Opravdu můžete najít šťastný a zdravý život a žít ho v souladu se světem, Zemí, Vesmírem.

Comments