Klinická HYPNOTERAPIE

Co je to hypnóza?

Trans nebo hypnóza je zkušenost bytí mezi bdělostí a spánkem. Je to příjemný snový stav, kde již nemáte žádné starosti a vaše uspěchaná přemýšlivá mysl má “pauzu”. Slyšíte okolo sebe zvuky, ale nereagujete na ně. V podstatě si moc neuvědomujete svoje fyzické tělo. Vaše myšlenky prostě plynou, jsou oddělené od vás a vašich emocí nebo pocitů. Jste uvolnění a v příjemném klidném stavu. Z vaší vlastní zkušenosti víte, že při relaxaci nebo koncentraci se nemůžete někde ztratit a to se také nestane při hypnóze. Budete si velmi dobře uvědomovat, co se děje a co je vám sdělováno. Hypnotické sugesce jsou akceptovány ve vaší mysli pouze, když si tak přejete.

Na co je klinická hypnoterapie dobrá?

Když si uvědomíte, že ačkoli máte silnou vůli a přání tuto věc změnit, nic nezmůžete a věc se stále znovu a znovu opakuje.

Můžete ji využít při:

Přestávání s kouřením, hubnutí, odstranění fóbií, stresu, zvyšování sebevědomí, zvýšení motivace, relaxaci, ovládání bolesti, rozvinutí kreativity, překonání strachů, sociální úzkost, problém se spánkem, zlepšení schopností se učit, ztráta a oddělenost a mnoho dalších věcí. 

Sezení vám mohu nahrát a dát vám ho na CD, aby se sugesce ještě prohloubila.


Potřebuji se nějak připravit?

Jednoduše vyplňte dotazník, který vám pošlu a pošlete mi ho zpět před vaším sezením. Připravte se na relaxaci, a abyste se cítili pohodlně, vezměte si pohodlné oblečení.

Sezení trvá kolem hodiny. Sezení pro skončení s kouřením trvá 2 hodiny.


Jeste neco...

Casto dostavam z Cech otazky ohledne bezpeci hypnozy. V hypnotickem stavu neni mozne nikomu naridit udelat neco co neni v souladu s jeho vlastnimi moralnimi zasadami a co je v rozporu se zdravym rozumem. Klient sam sobe cenzuruje co prijima jako sugesci a co ne. Lide jsou casto prekvapani ze v hypnoze opravdu nespi, ze slysi co se deje kolem, ze vedi, ze jsou porad tady v mistnosti, ze vedi, kdy potrebuji na wc, ze se citi tak jako kdyz sami medituji, jako pri vedene meditaci, nebo kdyz drimaji. Jsou prijemne prekvapeni jednoduchosti a dostupnosti tohoto, velmi prijemneho stavu. Myt o tom, ze vam muze nekdo vsugerovat neco co nechcete je zalozen na strachu z toho co povazujeme za nezname. Jevistni hypnoza sice otevrela dvere k prozkoumavani schopnosti lidske mysli, ale zaroven zasadila v nekterych kulturach hypnozu do ramce strachu z manipulace. Objekt, ktery se na jevisti chce predvest, bude pravdepodobne souhlasit s tim co mu hypnotizer vsugerovava. Ale klient, ktery prijde na hypnozu proto, ze se citi nedobre u zubare, prijme jen sugesce, ktere mu poslouzi pri navsteve u zubare k relaxaci. Nase vlastni ja je porad na strazi. A samozrejme plati, ze jako si vybirate lekare, vybirate i terpeuta. Na operaci jdete ke specialistovi, terapeuta vybirate svym srdcem. Mam duveru k tomu s kym se citim dobre, presne tak to plati naopak. 

Ackoliv hypnoza je beznym terapeuticky nastrojem a pri regresi se uspesne pouziva v mnoha zemich sveta (viz EARTh) regresni terpie v Cechach se hypnotickeho stavu primo desi, a nezridka ho proklamuje jako hrozbu k manipulaci. Strach je vzdy omezujici a vzhledem k tomu, jake moznosti k sebeleceni evidnetne hypnoza cloveku poskytuje, je zdrzujici drzet se starych mytu. 

Zkusenost hypnozy pomaha cloveku uklidnit se, zrelaxovat a napojit na vlastni moudrost a cestu ke sebeleceni, podobne jako meditace. Klienti si ze sezeni odnasi nastroj a zkusenost jak s nim pro sebe a se sebou pracovat. Diky hlubokym hypnoticky stavum jsme schopni nalezt svou vlastni nadcasovou identitu a existenci, porozumeni, nalezeni jednoty se vsim i napojit se na Lasku a zustat v kontaktu. 


Comments